GARANTİ ve İADE

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren EKB BİLİŞİM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ‘nin kendi hizmet yeri yeterlilik sertifikası olan  servisi tarafından yapılmaktadır. Ürünlerin garanti süresi ürün detaylarında belirtilmiştir (En az: 2 Yıl, Azami: Ömür Boyu).Bazı mekanik ürünler dış etkenlere karşı korumasız olduğundan sadece teslim aldığınız anda arızalı çıkarsa onarım/değişim yapılır.Ürünün beraberindeki Faturasını veya varsa Garanti Belgesini saklayınız (Fatura garanti belgesi yerine geçerlidir).

Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, firmamıza ücretsiz kargo ile gönderip değişim yapabilirsiniz.
Ancak arızalı ürünlerinizi doğrudan firmamıza göndermeniz, tüketicinin korunması kanunu çerçevesinde daha hızlı sonuç almanızı sağlar.

Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer.

Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan EKB BİLİŞİM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİmerkez ofisine  göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır .

Bu ürünler için 2 alternatif söz konusudur; değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.
Bu kategoriye giren ürünlerin kargo ücretleri Firmamız tarafından karşılanır.
Tarafımıza ulaşan ürünler, değişim ise  firma  stoklarına bağlı olarak, iade ise  finans ve muhasebe birimlerimizce, sizi mağdur etmemek için  en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır.
Dikkat etmeniz gerek durum: tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile yapılması gerekir.

İade Şartları

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

– İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
– İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda  ürünü size teslim eden anlaşmalı  kargomuz  ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

Özel Ürünler için iade şartları;

Ürünlerin iadesinde;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler Örn : Ağda, Losyon, Krem, Parafin, Eldiven  vs. ), tek kullanımlık veya kozmetik  ürünlerinin  iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
– Her türlü sattığımız ürünler


İade İşlemleri
– Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 10 gün arasında değişmektedir.
– İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedelini belirtir ve banka hesap bilgilerinizi isteyen mesaj gönderilmektedir. Bu masajı aldığınızda sitemizdeki müşteri hizmetlerimize iadenizin bedeli nisbetinde ürün ya da para iadesi seçeneklerinden birini talep maili göndermelisiniz. Eğer para iadesi talep ederseniz, talebinize ilişkin maili alır almaz o gün otomatik olarak iade bedelini, siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise hesap bilgilerini göndereceğiniz banka hesabınıza yansıtacaktır.